Op mijn blog heb ik er al regelmatig over geschreven, de wens om onze voor- en achtertuin aan te pakken. Onze voortuin is inmiddels al heel wat getransformeerd. Deze is nog niet af, maar de basis is gemaakt. Nu wordt het tijd om over onze achtertuin na te gaan denken. Deze willen we in het voorjaar gaan aanpakken. We hebben al wat ideetjes en vandaag laat ik je wat spullen zien die hier goed bij gaan passen. Kijk je mee?
Kunstgras
Wij hebben een hele fijne tuin op het zuiden. Niet heel klein, ook niet gigantisch groot. Aan de zijkant van onze woning zit een uitbouw, die loopt wat verder de tuin in dan de rest van de woning. Aan de uitbouw zit een overkapping en hieronder staat een fijne loungebank. In de rest van de achtertuin liggen wat tegels om van de achterdeuren naar de schuur te lopen en ook bij de poort liggen tegels. Voor de rest ligt er overal gras. Nu zijn wij niet echt types die veel verstand hebben van gras en het bijhouden ervan niet leuk vinden. Daarnaast is de grasmat echt aan vervanging toe. Er zitten allemaal kuilen in en doordat er al een aantal keer een zwembad op heeft gestaan is het op sommige plekken helemaal niet meer mooi. Mijn man wil al 2 jaar de tuin veranderen maar ik geef dat geld steeds liever aan andere dingen uit. Nu Maya vrolijk rondwandelt wordt het wel tijd dat we in het voorjaar en de zomer een fijne tuin hebben waar zij ook goed kan spelen. Tijd voor een nieuwe grasmat dus en als het aan mijn man ligt wordt het kwalitatief goed kunstgras. Dit laat ik helemaal aan hem over, ik hou mezelf liever bezig met bedenken welke meubels we nog nodig hebben.
Tuinmeubelen
We hebben dus al een fijne loungebank, maar er moeten meer tuinmeubelen komen. De loungebank is een bank gemaakt van steigerhout. Inmiddels hebben we in dezelfde stijl ook een tafel. Die hebben we van vrienden overgenomen. Zij hadden deze in de woonkamer staan, bij ons zal deze in de tuin komen te staan. De tafel is zo’n 2.20 meter lang, dus er passen lekker veel mensen aan. Hij moet nog wel even in de beits of lak worden gezet maar dan wordt het tijd voor fijne stoelen. Ik vind stoelen uitzoeken dus echt heel erg moeilijk. Dat vond ik toen we onze huisinrichting gingen kopen ook al. Mijn man wil graag een soort kuipstoelen, maar die vind ik vaak voor langere tijd niet zo lang zitten. Ik denk eerder aan dit soort degelijke, maar comfortabele stoelen. Als de rugleuning ook nog te verstellen is zijn ze helemaal fijn. Alleen of ze nu echt leuk staan bij die tafel, ik weet het nog niet.. Deze stoelen vond ik bij OTTO. Wat voor stoelen zou jij kiezen bij een steigerhouten tafel?
Parasols
Naast stoelen hebben we echt een parasol nodig in onze tuin. Onze tuin op het zuiden is heel fijn, maar soms ook bloedheet. We hebben alleen schaduw onder de overkapping, maar ook daar komt al vrij vroeg de zon. Dat is dan wel weer een heerlijke plek aan het einde van de dag als de zon onder gaat. Aangezien we in de zomer gebruik willen gaan maken van de eettafel wordt een parasol nu wel echt nodig. Ook voor Maya en de baby die wij begin van de zomer verwachten. In parasols is zoveel keuze. We hebben hier al vaker naar gekeken maar als er veel keuze is en ik ergens geen verstand van heb ben ik er al snel klaar mee. Ik wil wel graag gaan voor een grote parasol, die je verschillende kanten op kan laten draaien. We hebben overigens aan de achterkant van het huis al wel een zonnescherm.. die doen we alleen vaak dicht als we buiten willen eten omdat het daaronder vaak echt té warm is in de zomer. Een parasol moet er dus komen.. Maar welke kleur doen we goed aan? Antraciet vind ik altijd erg mooi, maar van de andere kant hoor ik genoeg mensen die zweren bij een lichtgekleurde parasol. Wat voor iets heb jij in jouw tuin?
Heb jij tips wat betreft stoelen of parasols, laat ze aan mij weten!
Ik zou het leuk vinden als je mij zou volgen via Bloglovin’ | Instagram | Facebook
Leuk om veranderingen te zien hè… met een eigen huis blijf je altijd bezig haha. Onze wensenlijst en to do lijst is nooit ten einde in ieder geval. Hier geen tuin op het zuiden maar wel zo’n grote parasol. Super fijn om uit de zon te zitten en ook voor de kindjes.
Sinds herfst vorig jaar hebben we nieuwe tegels in onze voor- en achtertuin waar we heel blij mee zijn. Nu willen we ook nieuwe tuinmeubels.
Ik heb dat tweede type stoelen (verstelbaar) en die zitten echt top!
Ooooh wat heerlijk een tuin met zoveel zon! Ik ben gek op planten, maar met gras ben ik ook niet zo goed. Ik zou denk ik ook voor kunstgras gaan.
Op mijn wishlist staat.. Een eigen tuin, haha 😉 Ik huur nu, maar ik kan stiekem niet wachten tot ik ‘later’ een eigen huis met tuin heb. Ik zou zo blij worden van een eigen tuin waar ik in de zomer buiten kan zijn, mijn plantjes kan laten groeien.. Heerlijk!
Ik kan niet wachten tot we weer van de tuin kunnen genieten <3 Onze tuin is ook niet groot, maar we hebben een tafel en een lounge-hoek, wat heb je verder nog nodig he? Wij hebben ook kunstgras en dat vind ik de investering meer dan waard, het is zo makkelijk. En het hele jaar mooi.